Nowości:

Dobór mebli i różne inne rozwiązania przydatne w aranżacji garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym przechowujemy wszystkie nasze stroje. W ogóle nie musi być nią ogromne pomieszczenie, żeby zachować tam właściwy porządek. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Możemy garderobę wówczas wydzielić drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i dalej będzie ona wyśmienicie pełnić swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się czyjaś garderoba, zależy przede wszystkim od tego, co chcemy w niej magazynować. To, czy w swojej garderobie znajdzie się dużo regałó, szuflad czy może drążków na wieszaki zależy od rodzaju posiadanych ubrań. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć również to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na przeróżne urządzenia, takie jak żelazko czy deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba będzie zajmować niedużo przestrzeni, rewelacyjnym wyborem jest zakup szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć przestrzeń zarówno na nasze rzeczy oraz przeróżne dodatki. Do niedużej garderoby dobrze jest nabyć meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która oferuje ładowne szafy ubraniowe. Doskonałym pomysłem będzie również pojemna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość niezbędnego miejsca do trzymania naszych rzeczy.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Następnym sposobem, który umożliwi zwiększenie przestrzeni użytkowej w naszej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Jest to doskonały wybór nawet jeśli będzie to oddzielne pomieszczenie. Tego typu drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do otworzenia normalnych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać też o właściwe oświetlenie pomieszczenia. Bardzo ważne jest, by światło docierało do wszelkich półek i zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy niemałą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy także zadbać o oświetlenie punktowe. Warto rozważyć nabycie LED-ów. Wykorzystują one niewiele energii i można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż przyjmują one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważną część każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro pełni dwie istotne funkcje. Jest ono niezbędne podczas wyboru odzieży i zwiększa optycznie pokój. Jeśli nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można wybrać wiszące. Świetną alternatywą dla niewielkich powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Teksty:

  • pokoje nad morzem bałtyckim nocowanie spanie w pokoju pokoje w Unieściu nadmorskie mieszkania pokój blisko morza noclegi